projekty

-1/24

V duchu Leova článku “jediné, co můžete změnit” zahájila Magdaléna řízenou likvidaci věcí, které za svůj doposavadní život nahromadila a které nepotřebuje. Něco daruje, něco vyhodí… podle situace, typu předmětu a dalších okolností. Na minimaliste.cz bude tento počin veden v kategorii -1/24, tedy minus 1 věc za 24 hodin. Soupis článků a úvah spojených s vyřazováním jednotlivých věcí pak najdete na stránce esejí v rámci projektu -1/24.

Pokud se chcete přidat, byť jen na jediný den, neváhejte a podělte se s námi v komentářích.

mini-foto-sport

Je mnoho aktivit, které vykonáváme a vlastně bychom nemuseli nebo dokonce neměli (přemíra práce, kouření, špatné stravování a další); a je také mnoho těch, které bychom dělat měli a z nějakého důvodu tak nečiníme. Jsou to aktivity týkající se práce, zdraví, hygieny,…, nás samotných nebo našich blízkých a známých. Z nějakého důvodu nás jejich vykonávání nebaví nebo neumíme překonat lenost, najít tu správnou motivaci, proč je upřednostnit před těmi méně důležitými.

Proto se Magdaléna rozhodla se vést si sportovní foto deník a nazvala to projekt Mini-foto-sport. Jeho principem je udělat minimalistickou fotografii alespoň třikrát do týdne při provozování vybrané sportovní aktivity. Více o projektu

Náhledy fotografií s odkazy ke stažení

dětem

Dětem, kterými jsme byli a které v nás stále ještě někde jsou. Našim dětem i dětem někoho jiného. Zkrátka všem dětem Země. To aby se jim lépe dospívalo, žilo i prožívalo dětství, aby byly spokojené, šťastné a aby nikdy nezapomněly, co je v životě důležité.